Lucie Žabová vybojovala v Šanghaji titul Akademické mistryně světa

Nejen v Račicích vyhrávali čeští veslaři tituly světových šampionů. Početná skupina závodníků se vydala na Akademické mistrovství světa 2018. A ani v daleké Číně nevyšla Česká republika naprázdno. Světové zlato si domů veze Lucie Žabová.

Foto Ondřej Kroutil
Paráda! Dvě zlata z juniorského MS a k tomu jeden bronz

Čeští junioři zazářili na domácím Mistrovství světa juniorů! Sedm finálových účastí přineslo našemu týmu celkem tři medaile, dvě zlaté a jednu bronzovou, čímž vyrovnali bilanci z Rotterdamu 2016. V hodnocení národů skončila pořadatelská země na čtvrtém místě společně s Rumunskem. Lepší bilanci medailí měly jen veslařské velmoci jako USA, Itálie a Velká Británie.

Foto Ondřej Kroutil
Český juniorský tým může získat sedm medailí

Velký finálový den je tady! Sedm českých posádek se probojovalo do finále Mistrovství světa juniorů 2018. Přinese sedmička našim mladým reprezentantům štěstí k zisku co největšího počtu medailí? Našlápnuto mají skvěle. Ve včerejších semifinále předváděli fantastické výkony. Obě párovky vyhrály své rozjížďky v nejlepších světových časech historie. Rovněž osmiveslice juniorek vytvořila v preliminační jízdě nejlepší čas všech dob. Také dvojskifu kluků Jakub Kyncl – Jan Vacek se podařilo své semifinále ovládnout před silnou německou dvojicí.  Ani nepárové čtyřky nezůstaly pozadu a všechny se protlačily do velkého finále.

další novinky