Boj o medaile svede jediná česká posádka: Jech, Helešic

9.8.2014

Páteční trénink v mlze dvojky "bez" Páteční trénink v mlze dvojky "bez"
Páteční trénink v mlze dvojky "bez"
Semifinálové vítězství (Foto Josef Akai)Semifinálové vítězství (Foto Josef Akai)
Semifinálové vítězství (Foto Josef Akai)

Osamoceným českým vojákem v poli zůstala pro nedělní medailové souboje na juniorském mistrovství světa dvojka bez kormidelníka Miroslav Jech, Lukáš Helešic. Start finále A je v Hamburku plánován na 12.15, závod můžete on-line sledovat zde.

Trenér posádky Josef Akai semifinálové vítězství okomentoval: "Kluci zvítězili systémem start-cíl. Byl to zatím nejtěžší závod. Ale proti tomu, co nás čeká v neděli, to nebylo nic. Jsme však odhodlaní umřít na vodě! Chceme medaili a pojedeme na krev! Míru bolí záda, a proto již včera navštívil fyzioterapeuta z rakouského týmu, my bohužel v týmu žádného nemáme. Prodělal lehké napravení a cvičení. Bolest je stabilizovaná - nezhoršuje se. Abych pravdu řekl, z tohoto mám největší obavy..."

Ostatní naše posádky v sobotním semifinále neuspěly. Noncox Ivan Machač, Petr Veselka, David Jakoubek, Matěj Tikal neudržel druhou pozici z posledního mezičasu a skončil na čtvrtém místě. Stejně se umístil i dívčí noncox Lucie Čermáková, Petra Láhnerová, Tereza Dohnalová, Michaela Kidová. Ještě o stupínek níže skončila párová čtyřka Zuzana Valsová, Pavlína Zapletalová, Terezie Matušíková, Anna Žabová.

Finále C vyhrála posádka párové čtyřky Jakub Inger, Jakub Grabmüller, Jakub Kuchař, Marek Šimoník (celkově 13. místo), druhé místo ve finále C obsadil dvojskif Tereza Škvorová, Kamila Ondráčková (celkově 14. místo). Do finále D se propadli skifaři Jaroslav Hellebrand, který opět doplatil na slabší závěr (finále D však vyhrál, celkově skončil na 19. místě), a Zuzana Nečasová (celkově 23. místo).

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Boj o medaile svede jediná česká posádka: Jech, Helešic