ČIKO CUP vstává z mrtvých jako Slapy Rowing Regatta

13.9.2016

Legendární regata na Slapské přehradě (Foto Jaroslav Sojka)Legendární regata na Slapské přehradě (Foto Jaroslav Sojka)
Legendární regata na Slapské přehradě (Foto Jaroslav Sojka)

V letošním vypsání závodů se po několikaleté pauze objevil také ČIKO CUP, tentokrát s názvem Slapy Rowing Regatta. S pomocí ředitele regaty Davidem Ulčem se nyní již legendární regatu pokusíme přiblížit hlavně mladším veslařům.

Hlavním sloganem závodů, které se jedou první říjnový den na Slapské přehradě, se stal „Nesmrtelný zážitek“. Proč nesmrtelný? „Protože ČIKO vstalo z mrtvých. V roce 2000 Jarda Sojka uspořádal první závody a celkem proběhlo devět úspěšných ročníků. Pak mu došla chuť a síla v tom pokračovat. Uběhlo sedm let. Náš klub, VK Smíchov, se začal vracet k dobrým věcem z minula. Najednou tu bylo jasné ČIKO! Když název zazněl napříč kluby, všichni stále věděli, o co jde. Ve vzpomínkách lidí ČIKO okamžitě ožilo. Je to závod s obrovskou pohodou, atmosférou a místem. Já věřím, že když tomu jen trošku pomůžu, tak mě přežije. I proto nesmrtelné,“ říká David Ulč.

Specifikem slapské regaty by měly být právě báječná atmosféra a zážitky. Jsou to prostě zážitkové závody. „Musíte přijet to zkusit a uvidíte!“ podotýká David Ulč a pokračuje: „Do roku 2000 byly všechny závody vážné a stejné. S podobou závodů, kterou člověk znal, i když se nedíval do vypsání. No a pak se objevilo ČIKO. První totálně jiné! Myslím si, že pro všechny to byl zážitek.“

Proberme si tedy jednotlivé závody. Dopolední Slapy Rowing Regatta je distančním závodem malých lodí (1x, 2- a 2x MIX) s hromadným startem různých věkových kategorií, který umožňuje široká voda. Kde jinde si v Česku zajedete pět kilometrů naráz na dvacet a více soupeřů? Máte první zážitek.

Poledne patří osmám, opět na pětikilometrové trati. Startuje se s odstupy pro různé kategorie tak, aby byl hromadný dojezd. Jeden z dojezdů je na plakátu. Kde tohle jinde v Česku zažijete? Máte druhý zážitek. Když budete chtít, stihnete oba.

Odpoledne ovládnou Supersprinty. Trať pro skify a osmy je zde trošku jiná – 200 metrů. Systém také: pavouk vyřazovacím způsobem. Máte třetí zážitek. Program je sestavený tak, že i třetí zážitek stihnete.

David Ulč předpokládá, že regata bude zážitkem nejen pro závodníky, ale i pro diváky. Navíc pro ně bude na odpoledne připraven doplňkový program. Zážitkem má být i večerní party se živou kapelou. Více se dozvíte ve vypsání, případně na webových stránkách Servisobjektu.cz/slapy

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > ČIKO CUP vstává z mrtvých jako Slapy Rowing Regatta