Čím v současnosti žijí ostravské veslařské kluby?

18.10.2014

Stará loděnice PERUNUStará loděnice PERUNU
Stará loděnice PERUNU
Josef ZbořilJosef Zbořil
Josef Zbořil
Mgr. Jiří Žídek (Foto Zdeněk Paroulek)Mgr. Jiří Žídek (Foto Zdeněk Paroulek)
Mgr. Jiří Žídek (Foto Zdeněk Paroulek)

Do Fotogalerie klubů jsme doplnili fotografie ze dvou míst, které v ní ještě chyběly: z Veslařského klubu PERUN a z oddílu veslování Vysokoškolského sportovního klubu VŠB-TU Ostrava. Zároveň jsme se zeptali jejich předsedů, čím tyto ostravské kluby nyní žijí.

 

 

Josef Zbořil, předseda Veslařského klubu PERUN

„Důležité je, že jsme znovu začali pracovat s dětmi. Dřív jsme neměli trenéry, přišla velká voda, nebyly podmínky, aby se to dalo do kupy. Poslední dva roky mládež zase nabíráme – i díky programu Přijď veslovat. Trochu nám chybí střední věk, ale máme tady pár veteránů a veteránek, sjíždíme i mezinárodní závody jako je mistrovství světa nebo Evropy. A třeba Vojta Černák je druhý v domácím bodování masters... Myslím si, že klub máme dobře vybavený. Snažíme se také o to, aby klubovna žila společenským životem, aby lidi přišli, dali si kávičku, pivečko, přivedli děcka. Ostrava loni získala titul Evropské město sportu, takže nějaké evropské peníze jsme dostali i my. Mohla se koupit nová loď, něco se pospravovalo, docela nám to pomohlo. Letos (25. října) pořádáme ještě jednu velkou akci – Veslařský triatlon, který je složen z jízdy na trenažéru, na kole a z běhu.“

 

 

Mgr. Jiří Žídek, předseda oddílu veslování VSK VŠB-TU Ostrava

„Jsem rád, že jsme stabilizovali naši činnost a do tréninků a závodů se zapojilo více studentů Vysoké školy báňské – Technické univerzity. Vazba na univerzitu je pro náš klub rozhodující. Hodiny veslování máme propojené s předmětem tělesná výchova: v zimní semestru jezdí studenti na trenažérech, v letním semestru chodí na vodu. Letos se podařilo koupit novou osmiveslici Wintech, což je další impuls pro rozvoj veslování na naší akademické půdě. Už podruhé jsme startovali na Univerzitních osmách v rámci Primátorek a vrcholem pro nás byla účast osmiveslice a dvojskifu na 2. Evropských univerzitních hrách v Rotterdamu, kam se dostaly jenom čistě akademické posádky. Neustále však řešíme nedostatek financí. Jako vysokoškolský sportovní klub máme mládež od 19 do 26 let a bohužel tento sektor už od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy nedostává žádné dotace. To je pro klub obrovská brzda.“

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Čím v současnosti žijí ostravské veslařské kluby?

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne



         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352