Další tři naše lodě do finále

13.8.2008

Ze středečních semifinálových jízd postoupily do finále na OH v Pekingu další tři naše lodě.

Skifařka Knapková prošla do finále ze třetího místa ve své jízdě

Peking - Skifařka Miroslava Knapková postoupila do finále olympijského závodu. V první semifinálové rozjížďce dnes česká medailová naděje obsadila třetí místo za Číňankou Čang Siou-jün a Američankou Michelle Gueretteovou. O medaili bude dvojnásobná vicemistryně světa Knapková bojovat v sobotu.

Synek porazil skifařského šampiona Drysdala

Peking - Skifař Ondřej Synek suverénně postoupil do finále olympijského závodu. Ve své semifinálové jízdě dnes v Pekingu porazil i trojnásobného mistra světa Mahe Drysdalea z Nového Zélandu, který dojel třetí a před čtvrtým již nepostupujícím Řekem uhájil těsný postup o 0,45 sec.

Chalupovi těsně uniklo finále

Václav Chalupa na své šesté olympiádě přišel spolu s Jakubem Makovičkou o účast ve finále o sedm desetin. Česká posádka, která se dala dohromady teprve letos, dlouho držela postupové místo, ale v závěru podlehla finiši jihoafrické dvojice o 0,7 sec. Přesto předvedla skvělý výkon, za který si zaslouží velký obdiv.

V olympijském finále je i čtyřka bez kormidelníka

Čtyřka bez kormidelníka Milan Bruncvík, Jan Gruber, Michal Horváth a Karel Neffe se jako čtvrtá česká posádka probojovala do olympijského finále. Čeští veslaři dnes v Pekingu ve svém semifinále nestačili jen na Slovince. Do sobotního finále se překvapivě neprobojovala ani jedna medailová posádka z loňského mistrovství světa v Mnichově (1.Nový Zéland, 2.Itálie, 3.Nizozemsko).

6ITA1:28.16 (6)3:00.21 (6)4:33.38 (6)6:05.21 5

Dnes pokračovala černá série pro německé veslování, po včerejším vyřazení mužské osmiveslice zůstala před branami finále A i ženská osma, mužský dvojskif a na skifu Marcel Hacker. Z mužských těžkých posádek má tak Německo ve finále A pouze dvojku a čtyřku bez kormidelníka a zítra se bude o postup pokoušet párová čtyřka, která bude soupeřem naší lodě. Semifinále párovek se jede v 10:30, finále B dvojek bez kormidelníka v 11:20.