Lehká dvojka Kopáč, Vraštil vyhrála Světový pohár ve Francii!

22.6.2014

Miroslav Vraštil a Jiří Kopáč s medailemi (Foto Monika Nováková)Miroslav Vraštil a Jiří Kopáč s medailemi (Foto Monika Nováková)
Miroslav Vraštil a Jiří Kopáč s medailemi (Foto Monika Nováková)
Nejlepší trojice ve finále skifu mužůNejlepší trojice ve finále skifu mužů
Nejlepší trojice ve finále skifu mužů
Vítězný souboj Mirky Knapkové o 4. místoVítězný souboj Mirky Knapkové o 4. místo
Vítězný souboj Mirky Knapkové o 4. místo
Česká párovka na startuČeská párovka na startu
Česká párovka na startu

Dvojka bez kormidelníka lehkých vah Jiří Kopáč, Miroslav Vraštil zvítězila ve II. kole Světového poháru ve francouzském Aiguebelette! Ondřej Synek vybojoval stříbrnou medaili, Mirka Knapková skončila ve finále A čtvrtá, párová čtyřka šestá.

Jiří Kopáč s Miroslavem Vraštilem, kteří byli ještě v minulé sezoně členy reprezentačního noncoxu lehkých vah, tak zopakovali vítězství z Mnichova 2011. V dějišti mistrovství světa 2015 vyhráli i sobotní jízdu. Na prvním mezičase nedělního finále byli třetí, po polovině trati se posunuli do čela a první místo udrželi až do cíle.

Skifař Ondřej Synek vedl až za metu 1500 metrů, pak ho však předjel jeho největší rival, novozélandský olympijský vítěz z Londýna Mahé Drysdale. Za úřadujícím mistrem světa a Evropy se umístil Kubánec Angel Fournier Rodriguez. Ke svému výkonu Ondra uvedl: „Jelo se mi super, od startu jsem vedl docela o dost. Jenže na posledních 150 metrech mi úplně vytuhly nohy a ztratil jsem tam celý závod. Myslím, že je to ještě pozůstatek ze závodu na kole z minulého víkendu..."

Letošní mistryně Evropy Mirka Knapková projela metou 500 metrů třetí, pak se propadla až na páté místo. V napínavém cílovém souboji se posunula na čtvrté místo a o dvě setiny porazila Američanku Genevru Stone. Stejně jako v úvodním kole Světového poháru v australském Sydney zvítězila Novozélanďanka Emma Twigg. Druhá skončila Číňanka Tuan Ťing-li, třetí Rakušanka Magdalena Lobnig, která byla před rokem na šampionátu v Seville stříbrná za naší skifařkou.

Párová čtyřka Martin Basl, Petr Buzrla, Jakub Houska, David Jirka zajela lépe než na mistrovství Evropy, ale na medaile to nestačilo. Dlouho bojovala o čtvrté, páté místo, nakonec skončila šestá. Vyhrála posádka Velké Británie před Německem a Kanadou.

Ve finále B se dvojskif lehkých vah Ondřej Vetešník, Jan Vetešník umístil čtvrtý, dvojskif Jan Andrle, Michal Plocek až šestý.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Lehká dvojka Kopáč, Vraštil vyhrála Světový pohár ve Francii!