Michal Plocek, Lucie Žabová a juniorská osma ve finále!

24.8.2016

Finálová osma českých juniorek (Foto Daniela Nacházelová)Finálová osma českých juniorek (Foto Daniela Nacházelová)
Finálová osma českých juniorek (Foto Daniela Nacházelová)

Středeční dopoledne patřilo na mistrovství světa v Rotterdamu juniorům. Vítězství v rozjížďce otevřelo dívčí osmě brány rovnou do finále. Odpoledne postoupili do přímého boje o medaile také skifaři kategorie U23 Michal Plocek a Lucie Žabová.

Michal Plocek skifařské semifinále ovládl suverénním způsobem: „V Rotterdamu se mi jezdí skvěle! Slyšel jsem sice, že se zde snadno tvoří vlny, ale ve svých jízdách jsem to zatím nezažil. Do finále půjdu s radostí. Protože titul z tohoto eventu již mám, tak není prioritou vyhrát, ale hlavně si to užít a naposledy si v této kategorii zazávodit :-) Jednoduše řečeno: chci si ten závod vychutnat a mít po něm dobrý pocit bez ohledu na výsledek..."

Škoda jen, že tato fáze světového šampionátu U23 nevyšla lépe i lehkovážnému skifaři Jiřímu Šimánkovi, který po dobře rozjetém závodě (v polovině trati byl třetí) skončil na páté místě.

Velkým úspěchem je však finálový postup Lucie Žabové ze třetí pozice! Co k tomu říká? „V Rotterdamu  jsme už od pátku, přijde mi to jako věčnost. Čas tady vůbec neutíká. První dny byly docela krušné. Déšť a hlavně veliký vítr, ale to se dalo čekat. Jsme přeci jen v Holandsku a tady to je jedna velká placka. Naštěstí nám junioři přivezli sluníčko, to se pak hnedka lépe jezdí :-) Semifinále se mi jelo naprosto parádně, to asi proto, že tady mám podporu celé mé rodiny a českého kolektivu, která mě hnala dopředu. Tímto bych všem chtěla moc poděkovat a hlavně vyzdvihnout mého tátu, bez jehož pomoci v celé sezóně bych ve finále nebyla. S čím půjdu do pátečního boje o medaile? Prostě to odpálím hned na startu a budu čekat, kdy vykapu... Snad to bude až za cílovou čárou."

Osma juniorek Valentýna Solařová, Adéla Truhlářová, Michala Pospíšilová, Michaela Kidová, Zuzana Metlická, Anna-Marie Macková, Josefína Lázničková, Tereza Businská s kormidelnicí Evou Klímovou po čtvrtém místě na metě 500 metrů již dalšími mezičasy projela jako první.

Dařilo se i dalším juniorským posádkám. Párová čtyřka mistrů Evropy, kterou tvoří Jan Fleissner, Jan Cincibuch, Eduard Bezděk a Jan Zavadil, vstoupila do juniorského šampionátu vítězně, a vybojovala si postup do čtvrtfinále. Párová čtyřka Magdalena Juziková, Anna Šantrůčková, Pavlína Flamíková, Veronika Uhlová postoupila z druhého místa rovnou do semifinále. Opravky v této kategorii čekají dvojskif Martin Musil, Jan Smolík i dvojku „bez" Michal Hančl, Tomáš Halama.

Dva výsledky zaznamenala v Rotterdamu česká seniorská výprava. Lehkovážný skifař Milan Viktora skončil ve čtvrtfinále čtvrtý, a do semifinále A/B tak nepostoupil. Lehkovážná skifařka Tereza Kocianová uspěla v „malém" semifinále, čeká ji finále C.

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Michal Plocek, Lucie Žabová a juniorská osma ve finále!