MSJ: Všechny tři české posádky jsou v semifinále!

6.8.2015

Vojtěch Skalák, Jan Potůček (Foto Luboš Ondráček)Vojtěch Skalák, Jan Potůček (Foto Luboš Ondráček)
Vojtěch Skalák, Jan Potůček (Foto Luboš Ondráček)

Obavy ze zhoršených povětrnostních podmínek v Riu de Janeiru vedou pořadatele ke změně programu Mistrovství světa juniorů ve veslování 2015. Do pátečního semifinále se probojovaly všechny tři české posádky, které na šampionát do Brazílie odcestovaly.

Dvojskif Jan Cincibuch, Eduard Bezděk ve své rozjížďce dlouho vedl, nakonec o tři desetiny podlehl skvěle finišujícím Rakušanům, dvojka bez kormidelníka Vojtěch Skalák, Jan Potůček obsadila třetí místo. Ústřední trenér mládeže Vít Kučera vystoupení obou posádek zhodnotil slovy: „Dvojskif odjel výborný závod s menším zaváháním ve finiši, což ho stálo první místo. Nicméně měl silné soupeře a nejrychlejší jízdu. Dvojce se závod úplně nevydařil. Do semifinále sice kluci postoupili, ale s výkonem nejsou moc spokojeni. V zítřejším semifinále to chtějí zlepšit."

Skifaře Miroslava Jecha čekal na šampionátu už druhý ostrý start. Ve čtvrtfinále, které vyhrál juniorský mistr Evropy z Račic Giacomo Gentili, obsadil třetí místo. Všechny páteční semifinále s českou účastí se jedou v pátek mezi 14. a 15. hodinou našeho letního času. Průběh a výsledky MSJ můžete sledovat zde.

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > MSJ: Všechny tři české posádky jsou v semifinále!