Obě párovky skončily třetí na Coupe de la Jeunesse

29.7.2018

Irské počasí narušilo sobotní program závodů Coupe de la Jeunesse. Vzhledem k velkému větru byly v Irsku finálové jízdy zrušeny a medaile rozdány na základě časů dosažených v rozjížďkách. Toto rozhodnutí organizátorů přineslo dva bronzy české výpravě. Na třetím místě skončily obě párové čtyřky! Dívčí ve složení Simona Kohoutová, Vendula Čupitová, Natálie Schaidtová, Veronika Skružná dojela ve své rozjížďce druhá v čase 6:48,8 za Švýcarkami o pouhé 0,3s před domácími Irkami. A tyto tři desetiny sekundy nakonec rozhodly, že si děvčata odvezou z Corku medaili, protože v druhé rozjížďce zvládly dvoukilometrovou trať rychleji pouze Francouzky.

Kluci na párovce svoji jízdu sice vyhráli časem 6:08,9. Ve druhé rozjížďce byli ale rychlejší Italové a Britové, což pro čtveřici Filip Neuhort, Ondřej Sklenář, Přemysl Piskoř, Ruslan Vikol znamenalo také třetí místo.

Čtyřka bez kormidelníka Martin Müller, Tomáš Vodička, Vojtěch Kovařík, Vojtěch Votruba postoupila ze třetího místa do finále, které se jediné jelo podle plánu. V něm však ve velmi těžkých podmínkách naše čtyřka soupeřům nestačila a dojela šestá. Dvojskif Roman Kaňa s Viktorem Wallischem skončil třetí v rozjížďce a čas 6:47,6 stačil na celkové osmé místo.

Skifařka Marcela Vašťáková projela cílem první rozjížďky na třetím místě za soupeřkami z Francie a Velké Británie. Její čas 8:13,8 stačil na celkové šesté místo. Dvojskif Nella Martncová – Alžběta Zavadilová nestačil v jedné ze tří rozjížděk jen na švýcarské závodnice. Čas 7:28,2 jim ve velké konkurenci přinesl pěkné páté místo!

Dnes pokračuje Coupe de la Jeunesse druhým dnem. Pokud počasí povolí, všechny posádky absolvují opět rozjížďky a také finálové závody.