Ondřej Synek s Damirem MartinemOndřej Synek s Damirem Martinem
Ondřej Synek s Damirem Martinem
Mirka Topinková skončila čtvrtá (Reprofoto ČT)Mirka Topinková skončila čtvrtá (Reprofoto ČT)
Mirka Topinková skončila čtvrtá (Reprofoto ČT)

Skifař Ondřej Synek postoupil do finále regaty v Riu z prvního místa a v sobotu bude bojovat o titul olympijského vítěze, který mu v kariéře zatím chybí. Obhájkyně skifařského zlata z Londýna Mirka Topinková Knapková skončila na nepostupovém čtvrtém místě.

Čtyřnásobný český mistr světa i po zvolnění v závěru semifinálové jízdy porazil druhého Damira Martina z Chorvatska o necelou sekundu. Stejně suverénně jako Ondřej Synek si vedl i ve druhém semifinále obhájce zlata z Londýna a hlavní sok našeho reprezentanta Mahé Drysdale z Nového Zélandu. Start finále je plánován na 15.32 našeho času.

V rozhovoru pro iDNES Ondřej Synek prozradil: „Snažil jsem se šetřit co nejvíc, finále jedeme už zítra. Ale chtěl jsem vyhrát. Na druhou stranu Belgičan, Bělorus, nebo Kubánec museli dneska docela jet, aby vůbec postoupili, což jim síly ubralo. Díky tomu by to zítra mohlo být jednodušší. Neříkám, že bude finále jednoduché, ale ta jen denní pauza mi nahrává do karet.“

Proč chtěl semifinále na rozdíl od čtvrtfinále vyhrát? Hlavně proto, abych byl ve finále vedle Drysdalea a abychom měli k sobě blízko. A taky proto, abych si ověřil, že na Chorvata mám.“

Mirka Topinková Knapková se na první pětistovce svého semifinále držela na druhém místě, ale v polovině dvoukilometrové trati klesla na čtvrtou příčku, kterou již nedokázala vylepšit. Na třetí Magdalenu Lobnig z Rakouska, která postoupila jako poslední, nakonec ztratila více než dvě sekundy. Finále B startuje v sobotu v 15.20 našeho času, áčkové finále pak v 15.45.