2.7.2018

Ondřej Synek se rozhodl vynechat II. kolo světového poháru, které proběhlo minulý týden v rakouském Ottensheimu, a místo toho vyrazil na svůj oblíbený závod Holland Beker. V Amsterdamu se poprvé od olympiády v Riu potkal se svým velkým rivalem Mahe Drysdalem. Oba s přehledem zvládli jak sobotní rozjížďku, tak v neděli dopoledne semifinále. Semifinálový čas 8:32,75 ve velkém protivětru a vlnách však nejlepší český veslař asi jen tak nepamatuje. Ve finálovém závodě si Ondřej Synek hned po startu vypracoval slušný náskok a v polovině trati vedl už o více jak 6s. Pronásledovat jej byl schopný jen dvojnásobný olympijský vítěz z Nového Zélandu a bylo tak jasné, že o vítězství budou soupeřit jen dva nejlepší skifaři poslední dekády. Ondřej Synek však vjel i do poslední čtvrtiny s téměř 6s náskokem, který sice Mahe Drysdale ve finiši lehce stáhl, ale český veslař se nenechal zaskočit a zvítězil o 4s. Holland Beker vyhrál na skifu již popáté v kariéře. Předchozí triumfy si připsal v letech 2007, 2010, 2011 a 2017. Opět tak předvedl, kdo je momentálně nejlepší skifař na světě!

Kompletní výsledky skifu mužů jsou zde.

Kromě Ondry Synka se v Amsterdamu představil také Slávisté na dvojskifu. Petr Pivko s Ondřejem Hollasem jeli vzhledem k menšímu počtu přihlášených lodí oba dva dny rovnou finále. I je potrápil silný vítr a v sobotu i v neděli skončili shodně druzí. V sobotu byla nad jejich síly domácí posádka Melvin Twellaar - Luuk Adema a v neděli pro změnu thajský dvojskif.

Výsledky sobotního závodu.

Výsledky nedělního závodu.

Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > Ondřej Synek porazil Mahe Drysdala a popáté v kariéře vyhrál Holland Beker na skifu