Ondřej Synek: V Lucernu se chci rozhodně vrátit na pódium

6.7.2015

Mistrovskou šerpu Ondrovi předal Václav ChalupaMistrovskou šerpu Ondrovi předal Václav Chalupa
Mistrovskou šerpu Ondrovi předal Václav Chalupa
Další medaile v Račicích brali zahraniční soupeřiDalší medaile v Račicích brali zahraniční soupeři
Další medaile v Račicích brali zahraniční soupeři
Pojede si v Lucernu také pro medaili? (Foto Zdeněk Paroulek)Pojede si v Lucernu také pro medaili? (Foto Zdeněk Paroulek)
Pojede si v Lucernu také pro medaili? (Foto Zdeněk Paroulek)

Titul mistra republiky na skifu si podle očekávání vyjel úřadující mistr světa Ondřej Synek. Dalším českým závodníkem byl až čtvrtý Jaroslav Kedaj (oba Dukla Praha) s odstupem téměř 14 sekund, před kterým skončili Slovinec Jan Špik a Srb Viktor Jasinski.

Hned příští víkend Ondru, podobně jako další reprezentanty, čeká třetí kolo Světového poháru v Lucernu. Jedná se o poslední významný test výkonnosti veslařů před mistrovstvím světa v Aiguebelette na přelomu srpna a září, které je zároveň kvalifikací na Letní olympijské hry 2016.

Na čem jsi pracoval, aby se neopakovalo čtvrté místo ze Světového poháru ve Varese?

Dá se říct, že jsem nepracoval na ničem :-) Spíš jsem naopak trochu víc odpočíval. Zaměřil jsem se na kratší, ale intenzivnější tréninky. Uvidíme, zda to bude stačit, abych se zlepšil. V Lucernu pojedou všichni mí největší soupeři s výjimkou Kubánce Rodrigueze, takže se zase bude s kým poměřovat. I Mahé Drysdale se určitě už do Lucernu těší, tak uvidíme.

Myslíš si tedy, že jsi to před Varese s tréninkem přehnal?

Nevím. Po zimě jsme pořád něco zkoušeli dohánět, až to možná bylo moc. Právě v Lucernu s trenérem Milanem Dolečkem poznáme, jestli to bylo tím, že jsem byl málo odpočinutý, nebo naopak, že mám letos málo natrénováno.

Jak moc je pro tebe důležitý výsledek v Lucernu?

Je určitě důležitý pro to, abych si spravil náladu. Rozhodně bych chtěl být na pódiu. Už proto, že se mi to nepodařilo ve Varese, ale hlavně proto, abych na tom před mistrovstvím světa byl psychicky o něco líp než teď. Tím nechci říct, že jsem na tom psychicky špatně, ale určitě může být líp.

Jaký budeš mít další program?

Stejně jako vloni pojedeme na čtrnáct dní na soustředění do Livigna, tam se těším. Závěrečná příprava před mistrovstvím světa pak bude probíhat v Praze a v Račicích.

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Ondřej Synek: V Lucernu se chci rozhodně vrátit na pódium