Osma VŠB-TU Ostrava uspěla na univerzitní regatě ve Vratislavi

1.6.2015

Univerzitní osma z Ostravy (Foto Jiří Žídek)Univerzitní osma z Ostravy (Foto Jiří Žídek)
Univerzitní osma z Ostravy (Foto Jiří Žídek)

Osma VŠB-TU Ostrava se zúčastnila mezinárodní univerzitní regaty Odra River Cup, kterou v rámci oslav 70. výročí svého založení uspořádala Vratislavská polytechnika. Výsledné sedmé místo ostravských veslařů je úspěchem.

Startovalo celkem 15 univerzitních osmiveslic z Německa, Švédska, Česka  a Polska. Osma VŠB-TU Ostrava jela ve složení Tomašík, Stejskal, Hönig, Šnajdr, Janáček, Klindera, Endel, Blatný, kormidelník Danyš. Za značného zájmu diváku se závodilo se v centru Vratislavi, start byl u katedrály a cíl u loděnice Politechniky Wroclaw. Lodě vyrážely samostatně na trať dlouhou 1 400 metrů v intervalech jedné minuty. Nejrychlejší byly osmy University Bydgoszcz, AZS Toruň a Politechnika Wroclaw.

Jak vystoupení ostravských veslařů hodnotí předseda oddílu veslování Vysokoškolského sportovního klubu VŠB-TU Ostrava Jiří Žídek? „Naše osma jela výborně. Trochu jsme zaváhali na startu, a to nás asi stálo umístění na šesté příčce – chyběla jediná sekunda! Naopak o 1,5 sekundy jsme porazili osmu University Wroclaw. Regata ve Vratislavi byla pro nás dobrou přípravou jak na Univerzitní osmy v rámci Primátorek, tak na následné Mistrovství oblasti Moravy.“

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Osma VŠB-TU Ostrava uspěla na univerzitní regatě ve Vratislavi