Pět českých lodí dnes rozvíří vody Labe arény Račice

10.8.2018

Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil

Pět českých posádek budou mít dnes možnost vidět diváci v Labe aréně Račice. Poprvé se na domácí vodě ukážou juniorky na osmiveslici, které se pokusí navázat na dva mistrovské tituly z let 2016 a 2017. V sestavě letošní osmy jsou i dvě loňské mistryně světa, Marie Štefková a Valentýna Kolářová, která sedí na pozici stroka. Vzhledem k menšímu počtu přihlášených lodí pojedou dnes děvčata jízdu o dráhu a v neděli finále.  

Naopak osmiveslice juniorů se chystá už na opravnou jízdu, ze které bude mít po včerejší nepovedené rozjížďce druhou možnost probojovat se do finále. Musí však skončit nejhůře druhá. Stejně tak čtyřka s kormidelnicí. Ta potřebuje v opravné jízdě předjet alespoň jednu další posádku, aby si zajistila účast mezi nejlepšími šesti.

Skifů a dvojskifů juniorů se do letošního MSJ v Račicích přihlásilo nejvíce, proto svěřence Jana Navrátila čeká teprve čtvrtfinále. O další postupný krok směrem k nedělnímu finále bude usilovat Gabriel Mahler na skifu i Jakub Kyncl s Janem Vackem na dvojskifu.

Živý přenos můžete sledovat na youtube kanále.

Páteční program českých posádek

JW4+ R19:48 BLRGERAUSUSACZE  1-4->FA
JM2x Q211:54 ZIMUKRHUNCZE POLROU1-3->SA/B, 4..->SC/D
JW8+ Preliminary12:12 ITAGERCZE USAROU 1..->FA
JM1x Q312:30 CZE FRASUIMDAJPNISR1-3->SA/B, 4..->SC/D
JM8+ R13:06 CZE RUSUSANEDHUNFRA1-2->FA, 3..->FB
Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Junioři > MS juniorů Račice 2018 > Novinky > Pět českých lodí dnes rozvíří vody Labe arény Račice