Po postupu Jecha je další průběh MSJ ohrožen počasím

5.8.2015

Závodiště v Riu de Janeiru (Foto Vít Kučera)Závodiště v Riu de Janeiru (Foto Vít Kučera)
Závodiště v Riu de Janeiru (Foto Vít Kučera)
Zátiší i s Mírou Jechem Zátiší i s Mírou Jechem
Zátiší i s Mírou Jechem

Mistrovství světa juniorů ve veslování začalo v brazilském Riu de Janeiru. Skifař Miroslav Jech obsadil v jedné z pěti rozjížděk druhé místo za Australanem Adamem Bakkerem, a postoupil tak do čtvrtfinále. Šlo o nejrychlejší rozjížďku skifařů, více zde.

Přítomný ústřední trenér mládeže Vít Kučera poznamenal: „Přes vypuštěný závěr můžeme závod hodnotit kladně. Ostatní budou závodit ve čtvrtek. Všichni závodníci již překonali žaludeční problémy (měli je Vojta Skalák, Honza Potůček a Eda Bezděk) a cítí se dobře. Celkový projev posádek vypadá též dobře a soudím, že kluci jsou již aklimatizovaní a v dobré kondici."

Víkendový program je bohužel ohrožen nepříznivou předpovědí počasí. Pořadatelé se obávají silného větru, a páteční program je proto přeložen na čtvrtek odpoledne místního času – včetně čtvrtfinále skifařů. Další postup není potvrzen, ale krizovou variantou je přesunutí nedělních závodů na sobotu a sobotních na pátek.

S organizačním zajištěním šampionátu je ústřední trenér spokojen: „Nemůžeme si téměř na nic stěžovat – vše běží nad očekávání. Jediný problémem je startovní zařízení, které se pořadatelům dodnes nepodařilo zprovoznit. Na probíhající závody to ale nemá velký vliv... Pro příští, olympijský rok však bude zřejmě problém s kapacitou pro diváky. Tribuna má cca 1300 míst a oproti tribuně na závodišti v Londýně je doslova mrňavá."

(Text Zdeněk Paroulek)

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Po postupu Jecha je další průběh MSJ ohrožen počasím