Synek a Topinková vklouzli do semifinále, další v něm neuspěli

9.8.2016

Souboj Ondřeje Synka s novozélandským soupeřemSouboj Ondřeje Synka s novozélandským soupeřem
Souboj Ondřeje Synka s novozélandským soupeřem
Mirka Topinková Knapková Mirka Topinková Knapková
Mirka Topinková Knapková
Semifinálový boj českého noncoxu (Reprofoto ČT sport)Semifinálový boj českého noncoxu (Reprofoto ČT sport)
Semifinálový boj českého noncoxu (Reprofoto ČT sport)

Ve skifu mužů  Ondřej Synek a ve skifu žen Mirka Topinková Knapková vklouzli ze čtvrtfinálových bojů do olympijského semifinále, které pojedou v pátek. Další tři české posádky ve svém semifinále neuspěly.

Ondřej Synek podlehl jen svému novozélandskému rivalovi Mahému Drysdalovi a v pohodě si dojel pro postup do semifinále. „Konečně jsem si trochu spravil náladu po třech dnech veslování na trenažéru," připomněl svěřenec trenéra Milana Dolečka problémy s větrem, které závody zatím ovlivňovaly. „Už dopředu jsme tušili, jak to dopadne. Drysdale žádný závod nevypustí, zatímco já jsem nechtěl mrhat silami a pošetřil jsem," vysvětlil novinářům Synek.

Bez ohrožení projela cílem i Mirka Topinková Knapková. S nakonec vítěznou Novozélanďankou Emmou Twigg  se odpoutala od soupeřek a jistila postup do semifinále. Světová šampionka z roku 2014 naši reprezentantku porazila o více než pět sekund. „Snažila jsem se jí držet, ale když jsem viděla, že trochu ztrácím, tak jsem se soustředila spíš na svou techniku, abych nedělala zbytečné chyby," uvedla vítězka z londýnské olympiády, trénovaná Tomášem Kacovským.

Další tři české posádky měly na dnešním programu už semifinále, v němž shodně skončily na šestém místě. Jak dvojskif Kristýna Fleissnerová, Lenka Antošová, tak dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil, Lukáš Helešic a čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Jan Vetešník, Ondřej Vetešník, Jiří Kopáč, Miroslav Vraštil tak budou bojovat v olympijském finále B.

Strok lehkého noncoxu Miroslav Vraštil uvedl: „Především všem děkujeme za velkou podporu. Je to super, vědět, kolik lidí nám fandí a přeje úspěch a štěstí.  O to větší je náš smutek. Tolik jsme dřeli, brečeli, nadávali trenérům (Rudolfu Kopřivovi a Tomáši Kacovskému). Pak nejsme schopni udělat to hlavní – prodat to. Takový je ale sport. Ještě nás čeká ve čtvrtek finále B. Stále je o co bojovat.“

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Synek a Topinková vklouzli do semifinále, další v něm neuspěli