U23: Michal Plocek vybojoval bronzovou medaili na MS!

26.8.2016

Natan Wegrzycki-Szymczyk, Tim Ole Naske, Michal PlocekNatan Wegrzycki-Szymczyk, Tim Ole Naske, Michal Plocek
Natan Wegrzycki-Szymczyk, Tim Ole Naske, Michal Plocek
Cíl závodu skifařů U23: v nejvzdálenější dráze Michal PlocekCíl závodu skifařů U23: v nejvzdálenější dráze Michal Plocek
Cíl závodu skifařů U23: v nejvzdálenější dráze Michal Plocek
Jan Zavadil, Eduard Bezděk, Jan Cincibuch, Jan FleissnerJan Zavadil, Eduard Bezděk, Jan Cincibuch, Jan Fleissner
Jan Zavadil, Eduard Bezděk, Jan Cincibuch, Jan Fleissner
Cíl závodu juniorů: v nejvzdálenější dráze česká párovka Cíl závodu juniorů: v nejvzdálenější dráze česká párovka
Cíl závodu juniorů: v nejvzdálenější dráze česká párovka
Dokument stvrzující pořádání MSJ 2018 v RačicíchDokument stvrzující pořádání MSJ 2018 v Račicích
Dokument stvrzující pořádání MSJ 2018 v Račicích

Mistrovství světa v Rotterdamu přineslo Česku první medaili – a to bronzovou. V kategorii veslařů do 23 let ji vybojoval skifař Michal Plocek. Ve finále skifařek usilovala o co nejlepší umístění Lucie Žabová, přesto cílem nakonec projela šestá.

Mezi skifaři zvítězil Němec Tim Ole Naske, který zbytku pole poodjel. O další dvě medaile se s Michalem přetahoval Polák Natan Wegrzycki-Szymczyk.

Český reprezentant, který bronzovou medailí navázal na zlatý úspěch z roku 2014, okomentoval letošní finále slovy: „Závod byl hodně těžký, protože nefoukal zrovna ideální vítr, ale vymlouvat se na to nemůžu. Finále jsem si tak vůbec neužil, jak jsem plánoval, za výsledek jsem však rád a medaili beru všemi deseti. Nejvíc jsem si užil medailový ceremoniál, kde jsme podle ovací nebyli zlatý, stříbrný a bronzový, ale tři zlatí, a pak při německé hymně jsme se všichni chytli kolem ramen a sledovali stoupající vlajky. Jsem šťastný, že jsem tam mohl s Natanem a Timem stát a užívat si tuhle jedinečnou chvíli. Chtěl bych moc poděkovat mému trenérovi Michalovi Vabrouškovi, že se mnou dost trpělivosti. Tyto závody jsem jel pro Kiki Bauerovou, úžasného člověka, která od té doby, co ji znám, tak je pro mě podporou ve všem, co dělám.“

Ve finále skifařek U23 se brzy oddělily pozdější medailistky. Nakonec vyhrála Litevka Ieva Adomaviciute. Lucie Žabová dobře odstartovala, na metě 500 metrů byla čtvrtá, pak začala ztrácet a propadla se na zmíněné šesté místo.

V kategorii seniorů si ve skifu mužů lehkých vah vybojoval Milan Viktora druhým místem v „malém finále“ účast ve finále C. Další výsledky se zrodily v kategorii juniorů. Z druhého místa za Němci postoupila posádka mistrů Evropy, Jan Fleissner, Jan Cincibuch, Eduard Bezděk, Jan Zavadil, do semifinále. Juniorský dvojskif Martin Musil, Jan Šmolík skončil ve čtvrtfinále šestý. Postup do semifinále z opravné jízdy se nevydařil ani posádce dvojky bez kormidelníka Michal Hančl, Tomáš Halama.

Ještě jedna zpráva z Rotterdamu. Předseda České veslařského svazu Dušan Macháček zde připojil podpis do důležité smlouvy. Na Facebooku poznamenal „Tak máme podepsáno. Mistrovství světa juniorů se uskuteční 8.– 12. 8.2018 v Račicích. Mládeži, můžete začít pořádně trénovat, ať se doma předvedete! :-)“

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > U23: Michal Plocek vybojoval bronzovou medaili na MS!