University Race Of Eights-Zagreb 2006

28.5.2006 Skvělé vítězství české univerzitní osmy v Záhřebu

Na velké univerzitní regatě " UNIVERSITY RACE OF EIGHTS" v chorvatském Záhřebu 26.-27.5., která je zařazena do kalendáře mezinárodních regat FISA, triumfovala na trati 2 000 metrů česká univerzitní osma mužů.

Posádka Kopáč, Bruncvík, Romaniak, Patera, Lachmann, Hladík (všichni ČVUT Praha), Friedberger (UK Praha), Hlavička (VŠE Praha), kormidelnice Zrnová (ČVUT Praha), připravující se na Akademické mistrovství světa 2006 v litevské Trakai, se pod vedením kouče Mgr.Jiřho Žídka (VŠB-TU Ostrava) prosadila v konkurenci 14 univerzitních osem z Polska, Maďarska, Slovinska, Itálie a Chorvatska a udělala rozhodující krok pro nominaci.

Naše osma byla nalosována do těžké rozjížďky vedle domácí lodě Univerzity Záhřeb, Univerzity Szegeg a Univerzity Maribor a pouze tři lodě mohly postoupit do finále A. Naši si vedli velmi dobře, od startu nenechali nic náhodě a rozjížďku s přehledem vyhráli. To je postavilo do role největšího favorita pro finálovou jízdu. Ve finále B vyhrála s přehledem loď Univerzity Maribor, která byla v naší rozjížďce čtvrtá.

Ve finále A se jelo od startu totožně s rozjíždkou, v čele naši následováni domácí lodí Univerzity Záhřeb. Dojezd do cíle byl jednoznačný pro naši univerzitní reprezentační osmu, loď Záhřebu byla o 2 délky zpět, loď Univerzity Budapešť dojela třetí se značnou ztrátou.

Vítězný pohár pro nejlepší posádku převzali čeští akademici z rukou předsedy záhřebského veslařského svazu Prof.Damira Karloviče.

Naši univerzitní veslaři skvěle reprezentovali Českou republiku a dostali pozvání na příští ročník regaty University Race of Eights , ale také na další univerzitní regaty v zahraničí (Miláno, Split).