Vyhlášení nejlepší veslařské posádky roku 2008

29.11.2008

Již tradičně s přicházející zimou bilancují veslaři sezónu a i v letošním roce tomu nebude jinak. Zítra bude v pražském hotelu Pyramida vyhlášena nejlepší veslařská posádka roku 2008. Veslaři měli v letošním roce na OH v Pekingu početnou výpravu šesti posádek, kterým se podařilo získat čtyři finálové účasti a dvě posádky dojely ve finále B. Vystoupení veslařů v Pekingu ozdobil stříbrnou medailí skifař Ondřej Synek, čímž navázal na stříbrnou medaili z minulých OH v Athénách, kde ji získala párová čtyřka mužů. Ondřej Synek je největším favoritem na vítězství v letošní anketě. Ke zlatu mu v Pekingu chybělo stejných 8 desetin sekundy, jako v loňském roce k titulu mistra světa. Stříbrnou olympijskou medaili získal opět po strhujícím finiši a dokonce překonal i úřadujícího světového šampióna, ale nad jeho síly byl obhájce olympijského zlata Nor Tufte. Stříbro z OH v Pekingu je dosavadním největším sportovním úspěchem šestadvacetiletého skifaře. Mirka Knapková letos v Pekingu bojovala kromě soupeřek i s nemocí a páté místo bylo v dané situaci maximem. Páté místo z olympijských her se rozhodně počítá a řadí naši skifařku do nejužší světové špičky. To  potvrdila i v září ziskem zlaté medaile z ME v Athénách. Páté místo z Pekingu přivezli i loňští mistři Evropy -  čtyřka bez kormidelníka ve složení Karel Neffe ml., Milan Bruncvík, Jan Gruber a Michal Horváth. Tímto umístěním příjemně překvapili mnoho svých příznivců a skutečnost, že se do olympijského finále neprobojovala ani jedna z loňských medailových posádek z MS,  jen úspěch této mladé posádky jen potvrzuje. Ženský dvojskif Jitka Antošová, Gabriela Vařeková získal letos stříbro na MS do 23 let a  do Pekingu jel s přáním účasti ve finále A. To se mu po skvěle absolvované opravné jízdě podařilo, ale následná viróza Jitky Antošové znemožnila start posádky v původním složení. Ve finále ji nahradila necelou hodinu a půl po svém startu Mirka Knapková a na více jak šesté místo to nestačilo. Šesté místo z OH je rozhodně úspěchem pro tuto mladou posádku.  Do konečného pořadí se bude snažit zasáhnout i bronzová z ME čtyřka bez kormidelníka mužů lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Vojtěch Bejblík a Vlastimil Čabla. Kdo z těchto uchazečů získá nejvyšší ocenění se dozvíme v neděli 30.listopadu při slavnostním vyhlašování  nejúspěšnější veslařské posádky roku 2008.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Vyhlášení nejlepší veslařské posádky roku 2008